artkas.net
Programos
Windows
Linux
Jumoras
Nuorodos
Nuorodos


Instaliuojame Slackware

  Man labiausiai patinka slackware distribucija. Jame yra pilnas komplektas reikalingas sukurti rauteriui arba kurios nors paskirties serveriui, yra viskas kas reikalinga kompiliavimui, nėra paruoštų kokių nors spec. paskirties serverių ar desktop nustatymų, viską gali susikurti pats. Greitas, bei nereikalauja didelių aparatūrinių resursų, galima įdėti netgi į Pentium I ar 486 procesorių turinį 32 MB atminties ir 130 MB diską. Kažko super su tokia aparatūra nesukursime, bet routeris veiks gerai ir patikimai.

  Pirmiausiai parsisiunčiame naujausią CD arba DVD distributyvą iš http://www.slackware.com/getslack/

  Instaliavimas įprastinis, sukuriama pirma particija ext2 arba ext3 . Senesnei aparatūrai vis dėlto dėčiau ext2 be žurnalizavimo sistemos. Greičiau dirbs, paprasčiau atstatyti užlūžus.
  Sukuriama swap particija, kurios talpa parenkama pagal operatyvios atminties dydį, bet nepatarčiau kurti mažesnės kaip 64 MB.
  Ar kurti trečia particiją priklauso nuo būsimos sistemos paskirties, jeigu tai paprastas routeris tai ji visai nereikalinga, jeigu tai web, mail ar proxy serveris tai labai protinga sukurti atskirą particiją /var katalogui kuriama bus saugomi atitinkami duomenys. Jeigu tai desktop sistema, tai geriau sukurti atskira particiją /home katalogui. Kiekvienu atveju turi pats galvoti kaip dirbs sistema ir kaip ją sukurti.

Pastaba:
  Gali būti papulti kokia netikus/nesuderinama aparatūrą į kurią nesiseka instaliuoti (instaliatorius netoks gabus kaip pilnai instaliuotas linuxas). Tuomet galima instaliuoti kitame kompiuteryje ir po to perkelti diską į norimą aparatūrą. naujoje aparatūroje linux gali iš pirmo karto neužsikrauti. Tuomet reikės užkrauti sistemą iš sisteminio diskelio, kuris sukuriamas instaliuojant linux, primountinti diską ir surinkit komandą lilo. Perkrovus sistemą ji turi užsikrauti.
  Instaliuojant senesnes slackware versijas i SATA diskus nepavyksta standartiškai. Tam reikalingi diskeliai su SATA draiveriais kuriuos įmanoma susirasti internete.