artkas.net
Programos
Windows
Linux
Jumoras
Nuorodos
Nuorodos


Sendmail ir SMTP el.pašto protokolas

 

  Sendmail programa įdiegiama jau instaliavimo metu, todėl papildomai parsisiųsti ar kompiliuoti jau nereikės. Sendmail turi labai daug galimybių ir yra be galo sudėtingas, tačiau tik įdiegus jis jau yra veikiantis, reikia tik nurodyti hostą, relay potiklius ir jeigu pageidaujame pakeisti keletą parametrų. Kad linux starto metu pasileistų sendmail užtenka uždėti X vykdymo atributą failui /etc/rc.d/rc.sendmail. Visi konfigai randami kataloge /etc/mail.

access faile surašomi vis hostai turintys teisę naudotis šiuom SMTP serverių arba hostai, e-mail`ai kurie turi būti blokuojami.
192.168.0 RELAY
82.1.2.3 RELAY
spamsite.com REJECT
spamfriend.org REJECT
goodfriends.org DISCARD
nary007mesah@yahoo.co.jp REJECT

aliases faile surašomi virtualūs vartotojai jeigu reikia ir išmėtomi visi jau iš anksto sukurti vartotojai išskyrus postmaster ir abuse. Išmetami vartotojai bin, daemon, games, ingres, nobody, system, toor, uucp, manager, dumper, webmaster, decode. Jeigu reikia sukuriami aliasai (nuorodos) į egzistuojančias pašto dėžutes. Pvz.: yra vartotojas turintis pašto dėžutę petras001, o laiškus nori gauti iš petras.jonaitis@manodomain.lt.
Į
aliases rašome:
petras.jonaitis@manodomain.lt      petras001

jeigu turime pašto dėžutę su keliais domenais galima ją panaudoti ir atskirti vienodus vardus pagal domenus, (tam tikslui yra virtusertable).
Į
aliases rašome:
petras.jonaitis@manodomain.lt      petras001
petras.jonaitis@kitasdomain.lt       petras002

  Tikrą kelių domenų palaikymą galima sukurti su
virtusrtable pagalba. jame rašome kaip peradresuojame pašto dėžutes realiai sukurtiems vartotojams. Nurodome kokių pašto dėžučių nėra:

info@manodomain.lt      petras001
petras.jonaitis@kitasdomain.lt      petras002
info@kitasdomain.lt      error:nouser 550 nėra tokio vartotojo

į failą relay-dmomains įrašome aptarnaujamų domenų vardus:
manodomain.lt
kitasdomain.lt

viską užbaigus surenkama komanda make ir perkraunamas smtp serveris:
make
/etc/rc.d/rc.sendmail restart

  Visi sudėtingesni nustatymai kaip, siunčiamo failo dydis, patikrinimai priimant laišką, siuntimų kartojimas nepavykus išsiųsti surašyti /etc/mail/submit.cf faile. Reikalui esant jį pakoregavus restartuojamas smtp serveris.
  Paprastai submit.cf failas nekoreguojamas, net tai yra labai sudėtinga struktūra. Tam tiksliui yra sukuriamas submit.mc failas ir kompiliuojamas su M4 kompiliatorurimi. Tai tarsi sendmail programavimo kalba.

  Apsaugai nuo SPAM`o yra naudojamos įvairios technologijos. Viena iš jų graylist sąrašai kai laiškas užlaikomas tam tikram laikotarpiui. Tai iš dalies ir trūkumas pačios idėjos, bet veiksminga. Kitas būdas naudoti spamassassin. Jis labai apkrauna kompiuterį, o be to jį įdiegti ne taip jau paprasta, reikaliga galybė įvairių priedų kurie yra kompiliuojami ranka, prieš tai parsisiuntus keles dašimtis papildomų bibliotekų. Dar vienas paprastas būdas yra DNSBL sąrašai. kad jais pasinaudoti užtenka keletą eilučių yrašyti į patį sendmail.cf failą:
  Po Kvirtuser hash -o /etc/mail/virtusertable.db įrašyti eilutę:
Kdnsbl dns -R A -T<TMP>
  Ir prieš eilutes :
######################################################
### check_mail -- check SMTP `MAIL FROM:' command argument
######################################################
yra įterpiamas DNSBL patikrinimai iš norimų serverių pvz.:

po pakeitimu restartuojamas SMTP serveris.